piątek, 29 wrzesień 2017 12:00

10 koncepcji Jakuba B. Bączka, aby w końcu przestać kręcić się w kółko

Jakub B. Bączek pokazuje, że w polskich realiach możliwe jest połączenie pasji z pracą, 50% czasu w roku odpoczywając i pozostałe 50% pracując. Bo jak sam twierdzi: „jeśli chcesz być szczęśliwy, to… bądź!”. Najnowsza książka Kuby nie tylko inspiruje do zwiedzania egzotycznych miejsc, jak Brazylia, Tajlandia, czy Seszele, ale przede wszystkim zachęca do odbycia podróży w głąb samego siebie. Aby odnaleźć w sobie pasję i odważnie realizować marzenia. Wybierając się w nieznaną podróż, jaką jest Twoje życie, zabierz ze sobą przewodnik „25 miniemerytur”. Znajdziesz w nim nie tylko 25 lekcji zmiany nawyków, ale również dla każdego z nich zadania domowe - wyzwania Jakuba - które sprawią, że teorię od razu zastosujesz w praktyce.

Tym razem specjalnie dla Ciebie przygotowałem 10 koncepcji Jakuba B. Bączka, aby w końcu przestać kręcić się w kółko:

  1. Bądź cierpliwy – „jeśli chcesz osiągnąć coś wielkiego, może po prostu przestań rezygnować z tego, co już zacząłeś. (…) Często bowiem widzę ludzi, którzy mają na celu stworzenie czegoś pięknego czy wielkiego, ale po pierwszych przeciwnościach poddają się i przestają walczyć. (…) Mistrzostwo wymaga jednak czasu. Wymaga nawyku zwyciężania, a ten z kolei potrzebuje cierpliwości”.
  2. Uspokój umysł – „gdybyśmy potrafili żyć chwilą obecną, a nasz umysł nie szalałby jak małpa, bylibyśmy znacznie bardziej spokojni. Moglibyśmy się bowiem skupić na tym, co jest. (…) Łatwiej byłoby dostrzegać to, za co warto być wdzięcznym i cieszyć się małymi rzeczami”. Dlatego nie roztrząsaj przeszłości, nie analizuj tego co będzie. Żyj tu i teraz.
  3. Stawiaj sobie cele i realizuj marzenia – „marzenia się nie spełniają, marzenia się SPEŁNIA! I nikt tego za Ciebie nie zrobi. (…) Posiadanie dużych marzeń i ich stopniowa realizacja dają wiele frajdy i dostarczają energii do życia. (…) Na moich plecach i rękach pojawiają się dreszcze. Te emocje wykorzystuję, a ich zamiana na realne efekty stały się moimi mentalnymi nawykami”.
  4. Buduj pewność siebie i działaj pomimo lęku – „nie myśl, że tylko Ty się obawiasz przeciwności. Nie myśl, że tylko Tobie życie czasem rzuca kłody pod nogi. Nie jesteś jedyny. Każdy z nas musi walczyć, żeby osiągnąć swoje cele. (…) Wiesz co jednak różni ludzi sukcesu od ludzi przeciętnych? Ci pierwsi, podobnie jak Ci drudzy, też odczuwają lęk i przeciwności, ale oni działają pomimo to”.
  5. Uodpornij się na hejt i nie przejmuj się, co powiedzą ludzie - „każdy nosi swoją historię na barkach i nieuniknione jest, że wielu nie spodoba się Twoja. Pomimo to trzymaj się swoich marzeń i idź swoją ścieżką. Tak długo, aż osiągniesz swój cel i będziesz się nim mógł podzielić ze światem. (…) Ci, którym będzie zależeć na prawdziwym Tobie zostaną. Ci którzy i tak mieli kiedyś się odwrócić, pójdą swoją drogą”.
  6. Podążaj za pasją – „wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu [Konfucjusz]. (…) Filozofia #BusinessAndPleasure to podstawa długotrwałego sukcesu w biznesie. (…) Dużo łatwiej wykazywać energię i entuzjazm, kiedy robimy coś, co naprawdę sprawia nam frajdę i moglibyśmy to robić nawet w sobotę wieczorem. (…) Entuzjazm przyciąga ludzi, w tym – klientów. Im bardziej więc lubisz swoją pracę, tym większą przewagę masz nad tą konkurencją, która traktuje swój zawód jedynie w kontekście zarabiania pieniędzy”.
  7. Skup się na jednej rzecz naraz – „mózg jest w stanie wykonywać wiele zadań jednocześnie tylko pod jednym warunkiem – kiedy są to zadania bardzo proste i nawykowe”. W innym wypadku wielozadaniowość nie działa i powoduje, że tracisz wiele energii przełączając się pomiędzy zadaniami. Skup się na jednej rzeczy, podejmij wyzwanie Jakuba z rozdziału 6 i stań się bardziej efektywny.
  8. Naucz się odpoczywać - to najbardziej kluczowa umiejętność XXI wieku. „Jest czas na ciężką pracę i jest czas na uspokojenie umysłu. Obie te sfery w nadmiarze mogą szkodzić, ale zharmonizowane dają Ci kopniaka chęci do życia, jakich nie otrzymasz nawet po potrójnym espresso”.
  9. Dbaj o zdrowie – „szaleństwem jest, że tracimy zdrowie, żeby zarobić pieniądze, a pod koniec życia wydajemy ostatnie pieniądze, żeby odzyskać zdrowie. Zacznij dbać o nie już dziś”.
  10. Unikaj prokrastynacji – „na co czekasz? Pewnie już nie wierzysz w Świętego Mikołaja i pewnie już parę razy skreśliłeś nie te numery co trzeba w totolotku, więc … pora na działanie. Koniec użalania się nad sobą. (…) Jeśli jest coś, co trzeba zrobić, żeby cieszyć się życiem bardziej, zrób to jeszcze dziś! No, nie wkurzaj mnie! Działaj!!!”

Na ponad 230 stronach książki znajdziesz również jak podróżować dużo, ale niekoniecznie drogo, jak tworzyć dochody pasywne, nauczysz się odpoczywać, a przede wszystkim dowiesz się jak być po prostu szczęśliwym. Książka zawiera mnóstwo inspirujących opowieści z podróży oraz łatwych do zastosowania zadań do samodzielnego wykonania. Potraktuj ją jako trening mentalny jeden na jeden z Jakubem - najmłodszym polskim emerytem!!! Odważ się marzyć, przekształć marzenia w cele i kreuj swoje życie na własnych zasadach.

Czytany 1762 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 wrzesień 2017 13:06
Popularne artykuły

Dołącz do mnie na Facebooku

W czym Ci mogę pomóc ?

Trening Mentalny dla dzieci

Trening mentalny
dzieci

Odkryj i rozwijaj w pełni potencjał swojego dziecka.
Trening mentalny <br/>dla rodzica

Trening mentalny
rodzica

Uwierz w siebie i odważnie realizuj swoje cele.
Trening mentalny dla każdego

Trening mentalny dla każdego

Każdy dzień jest dobry na Twoją mentalną zmianę.

 

NEWSLETTER - Zapisz się, aby być na bieżąco z ofertą treningów mentalnych, książek z rozwoju osobistego oraz sporej dawki motywacji i inspiracji.
© 2018 FinansowaPasja.pl. All Rights Reserved. Designed By MoroStudio.eu