sobota, 14 październik 2017 17:04

7 nawyków Beaty Kapcewicz, aby stać się szczęściarzem w XXI wieku

Kiedy spotykasz na swojej drodze Beatę Kapcewicz czujesz, że ma szczęście we krwi, a każda jej komórka aż skacze ze szczęścia :-) Jak sama mówi o sobie: jestem zwykłą dziewczyną z Gdańska, która wychowała się w bloku, ale ma wielką wizję i która, po prostu, WYBRAŁA bycie szczęściarą… i systematycznie osiąga rezultaty! Krok po kroku! Więc Ty też możesz! Musisz zrobić tylko jedną rzecz – musisz wybrać!

Musisz wybrać, czy chcesz należeć do osób pozytywnie zakręconych, którzy nie boją się odpiąć wrotek i żyć pełnią życia, czy osób, dla których szczęście to jak potwór z Loch Ness – niby wszyscy o nim mówią, ale nikt go jeszcze nie widział. Niezależnie do której grupy należysz, książka Beaty Kapcewicz „52 nawyki szczęściarzy” pozwoli Ci albo podnieść poziom Twojego szczęścia na jeszcze wyższy level, albo odkryć je na nowo. Jeśli jesteś gotów/gotowa, to przed Tobą 52 tygodnie kreowania swoich nawyków szczęścia oraz 52 wyzwania, aby to szczęście czuć od pierwszej przeczytanej kartki :-)

Tym razem specjalnie dla Ciebie wybrałem 7 nawyków Beaty Kapcewicz, aby stać się szczęściarzem w XXI wieku:

  1. Zapomnij o celach SMART, zajmij się WIZJĄ – „nie wyznaczaj sobie SMARTnych celów. Stwórz WIZJĘ, która porwie Twoje serce, dzięki której będzie Ci się chciało wcześniej wstawać z łóżka, która będzie dodawać Ci siły, kiedy chwilowo jej zabraknie, która spowoduje, że będziesz wiedział, że pracujesz dla czegoś więcej niż odhaczanie celu. I która – jeśli tylko będziesz chciał – przyciągnie do Ciebie innych i spowoduje, że razem z Tobą będą chcieli iść w jednym kierunku”.
  2. Słuchaj empatycznie – „nie bądź hipopotamem. Hipopotam ma wielką paszczę i małe uszy. Wbrew pozorom słyszy bardzo dobrze, ale odwrotność wielkości organów sugeruje, że z jego słuchem jest kiepsko. Z ludźmi czasami bywa podobnie. Świat tak szybko pędzi, że ledwo starcza nam czasu, żeby powiedzieć to, co chcemy, a na słuchanie tego czasu już braknie. (…) Ernest Hemingway napisał: Ludzie uczą się mówić w dwa lata, a słuchać przez pięćdziesiąt lat”.
  3. O ważnych sprawach rozmawiaj, nie pisz smsa! – „Internet to nie jest drugie życie, to jest iluzja drugiego życia. Tam nikogo nie ma – ani jednej prawdziwej osoby! Tam nie zobaczysz emocji drugiej strony, tam jesteś skazany na własne interpretacje i własny, odosobniony świat. A my, żebyśmy mogli się rozwijać, potrzebujemy prawdziwego kontaktu z prawdziwymi ludźmi. (…) Chcesz porozmawiać o czymś ważnym, spotkaj się, zadzwoń, odbądź prawdziwą rozmowę. To zmienia absolutnie wszystko!”
  4. Rusz tyłek – „podczas aktywności fizycznej produkowana jest dopamina, hormon motywacji oraz serotonina, która poprawia humor i dodaje energii. Za redukcję stresu i poprawę nastroju odpowiadają endorfiny, zwane też hormonami szczęścia, uwalniające się po skończonym wysiłku. (…) Musisz nadać większy sens swojej aktywności. Bieganie dla biegania, albo dlatego, aby zrzucić parę kilo, bardzo szybko Ci się znudzi. (…) Twoja aktywność musi mieć sens dla Ciebie… bo to Twoja aktywność”.
  5. Przytulaj – dziś, kiedy witasz się ze znajomymi, uścisk przypomina często witanie się z kłodą. (…) Kiedy coraz częściej żyjemy w świecie wirtualnym, coraz trudniejsze jest fizyczne obcowanie blisko siebie. (…) Dlatego obdarzajcie się przytulasami, dotykiem. Ważne, aby uścisk trwał co najmniej 6 sekund. Dopiero wtedy zaczyna wydzielać się oksytocyna i dotyk zaczyna być nie tylko miły, ale i dobroczynny”.
  6. Odpinaj wrotki – „nie zastanawiaj się czego potrzebuje świat! Zastanów się, co sprawia, że czujesz, że żyjesz, a potem zacznij to robić. Masz szansę odpiąć wrotki? No to się nie wahaj. Nie zastanawiaj się, co świat pomyśli. Bo świat potrzebuje takich pozytywnych wariatów, którzy czują, że żyją. Więc znajdź, co sprawia, że czujesz, że żyjesz! Znajdź to i zacznij tym żyć!".
  7. Inspiruj! Rozwijaj! Ucz! – jeśli choć jednym zdaniem, jednym zdarzeniem jesteś w stanie wpłynąć pozytywnie na czyjejś życie, to wiedz, że warto. (…) Daj przykład innym! Bądź inspiracją poprzez to, co mówisz, ale przede wszystkim poprzez to, co robisz! Bo to, co robisz, krzyczy głośniej niż to, co mówisz!”.

 SZCZĘŚCIARĄ JESTEM Z WYBORU. I NA TO PRACUJĘ. BO SZCZĘŚCIE TO WYBÓR, NIE COŚ, CO SIĘ WYDARZA.


A jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie są 3 największe nawyki szczęścia Beaty Kapcewicz, kliknij w link.

Czytany 766 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 styczeń 2018 19:37
Popularne artykuły

Dołącz do mnie na Facebooku

W czym Ci mogę pomóc ?

Trening Mentalny dla dzieci

Trening mentalny
dzieci

Odkryj i rozwijaj w pełni potencjał swojego dziecka.
Trening mentalny <br/>dla rodzica

Trening mentalny
rodzica

Uwierz w siebie i odważnie realizuj swoje cele.
Trening mentalny dla każdego

Trening mentalny dla każdego

Każdy dzień jest dobry na Twoją mentalną zmianę.

 

NEWSLETTER - Zapisz się, aby być na bieżąco z ofertą treningów mentalnych, książek z rozwoju osobistego oraz sporej dawki motywacji i inspiracji.
© 2018 FinansowaPasja.pl. All Rights Reserved. Designed By MoroStudio.eu