sobota, 28 październik 2017 15:44

7 inspiracji, aby "Pokonać siebie" według książki Andrzeja Cichockiego

Pokonać siebie oznacza, że jesteś gotowy do poświęceń. Oznacza, że będziesz wstawał wcześnie rano, kiedy inni jeszcze śpią. Oznacza, że będziesz się doskonalił, kiedy inni się bawią. Oznacza, że będziesz trenował ciężej niż inni. Pokonać siebie oznacza, że kiedy już upadłeś z wysiłku, podniesiesz się i zrobisz kolejny krok. (…) Kiedy inni będą się lenili, Ty będziesz w drodze do swojego marzenia, swojego celu, swojego zwycięstwa. Kiedy oni się obudzą, Ty dalej będziesz w drodze. Oni znowu się położą spać, a Ty będziesz dalej kroczył. Tak długo, aż dojdziesz tam, gdzie zaplanowałeś. I kiedy oni się obudzą u nich nic się nie zmieni, ale Ty, Ty będziesz innym człowiekiem. Będziesz zwycięzcą, będziesz nową osobą, a Twoje życie się zmieni, bo gdy inni spali, Ty szedłeś, gdy inni się bawili, Ty się doskonaliłeś, gdy inni tracili czas, Ty płakałeś i walczyłeś o swoje życie – inne życie, życie pełne szczęścia”.

Powyższy cytat, pochodzący z książki Andrzeja Cichockiego „Pokonać siebie”, jest w mojej opinii jej kwintesencją. Andrzej Cichocki, life coach, menadżer, wykładowca, trener biznesu, kapelan więzienny, ale przede wszystkim człowiek, który swoim życiem pokazuje, że jedyne ograniczenia tkwią w nas samych.

Cichocki

Źródło: www.cichockiandrzej.pl

Dla mnie największą wartością książki jest to, że napisana została przez praktyka, prosto z serca, który doświadczył wielu upadków, ale miał siłę i odwagę podnieść się i podążać swoją drogą, realizować życiową misję, jaką jest pomaganie innym ludziom w odkrywaniu ich potencjału. Sięgając po książkę odkryjesz potęgę, jaką mają Twoje myśli, decyzje i działania, uświadomisz sobie 11 praw fundamentalnych, które rządzą Twoim życiem, dostaniesz narzędzia do pracy nad sobą, ale również przeczytasz 5 historii napisanych przez samo życie.

Wśród prawie 200 stron książki, znalazłem dla Ciebie 7 inspiracji, aby pokonać siebie według Andrzeja Cichockiego:

  1. „Każdy z nas ma swoją bieżnię. Możesz na niej stać, może po niej iść, ale też możesz po niej biec. (…) Wiecie dlaczego wygrałem swoje marzenie? Bo tego pragnąłem. Pragnąłem całym sobą. Bo moje marzenie paliło mnie od środka, to była moja pasja, która zabierała mi myśli, kradła każdą chwilę dla tego marzenia. Cały swój umysł karmiłem tym marzeniem”.
  2. „Nie porównuj się do tamtego gościa, co jest wyższy, albo do tamtej dziewczyny, która ma wyjątkowe nogi. To nie ma żadnego sensu. Nie porównuj się do innych, bo tak naprawdę nie oni są Twoim wyzwaniem. Twoim wyzwaniem jesteś Ty sam i Twoja wewnętrzna siła. Skup się nad tym, by każdego dnia uczyć się rzeczy i podejmować działania, które doprowadzą Cię do Twojego marzenia”.
  3. „Czego oczekujesz od swojego życia? Co chcesz dać innym? Co chcesz po sobie pozostawić? Chcesz przeciętności, spokoju? To zamknij tę książkę. Spokój i przeciętność znajdziesz na cmentarzu – tam już nie mam marzeń do spełnienia. Tam już nie ma walki”.
  4. „Ludzie zbyt często rezygnują, poddają się. (…) Zrezygnowali, bo ktoś im mówił, że się nie da. Jeżeli Tobie ktoś mówi, że się nie da – to olej to…! Jeżeli coś Ci nie wyszło i potknąłeś się, upadłeś, to trudno – podniesiesz się. Wiele osób wtedy odwróci się od Ciebie, będą Cię obgadywać. Miej to gdzieś – nie przejmuj się tym, chociaż będzie bolało. Bo Ty wiesz, że zrobiłeś wszystko, co było możliwe, żeby coś zmienić”.
  5. „Jeżeli już zaczniesz działać, poczujesz moc tego działania. Poczujesz, jak idziesz do przodu. I w tym momencie tempo nie będzie najważniejsze. Dużo ważniejszy jest kierunek i Twoja aktywność. To niesamowite uczucie, kiedy każdego dnia zbliżasz się tam, gdzie inni nigdy nie dojdą, bo nie mieli odwagi działać. To niesamowite, kiedy widzisz, jak inni, Ci, którzy mówili Tobie, że się nie da, widzą, jak jesteś konsekwentny i robisz to, co dla nich było nieosiągalne”.
  6. „Kiedy zdałem sobie sprawę, że 75 lat to 3900 tygodni postanowiłem to zobrazować. Poszedłem do sklepu i kupiłem kamienne kule. Jedna kula oznaczała jeden tydzień. Kupiłem tych kul tyle, ile zostało mi (statystycznie) tygodni życia. Wszystkie kule włożyłem do dużego szklanego naczynia i w każdą sobotę, kiedy rozpoczynam swój kolejny tydzień życia, wyjmuję jedną z nich. (…) Kiedy wyjąłem ostatnią kulę, zdałem sobie sprawę, że każdy kolejny tydzień to dar od Boga, to czas, który muszę wykorzystać najlepiej, jak potrafię. Nie mogę i nie chcę już stracić nawet jednej sekundy”.
  7. „Najlepszym silnikiem będzie Twoje serce pompujące krew wymieszaną z marzeniami, doświadczeniem i wysiłkiem. Twój mózg będzie Cię oszukiwał, będzie się próbował poddać, będzie Ci szeptał, że coś jest niemożliwe, wtedy Twoja pompa, Twoje serce pozwoli Ci zmierzyć się z tym wszystkim, co dla mózgu jest niemożliwe. Twoje serce da Ci siłę”.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym jest dla Andrzeja Cichockiego aktywność fizyczna oraz jaki trening wykonuje na co dzień, zapraszam Cię do wywiadu.

Czytany 254 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 styczeń 2018 23:05
Popularne artykuły

Dołącz do mnie na Facebooku

W czym Ci mogę pomóc ?

Trening Mentalny dla dzieci

Trening mentalny
dzieci

Odkryj i rozwijaj w pełni potencjał swojego dziecka.
Trening mentalny <br/>dla rodzica

Trening mentalny
rodzica

Uwierz w siebie i odważnie realizuj swoje cele.
Trening mentalny dla każdego

Trening mentalny dla każdego

Każdy dzień jest dobry na Twoją mentalną zmianę.

 

NEWSLETTER - Zapisz się, aby być na bieżąco z ofertą treningów mentalnych, książek z rozwoju osobistego oraz sporej dawki motywacji i inspiracji.
© 2018 FinansowaPasja.pl. All Rights Reserved. Designed By MoroStudio.eu