piątek, 20 październik 2017 16:39

3 największe sekrety biznesowe twórcy Facebooka - Marka Zuckerberga

W wieku 19 lat założył na uczelni sieć społecznościową, a cztery lata później dzięki niej stał się miliarderem. Poznajcie Marka Elliota Zuckerberga – twórcę Facebooka. W opinii znajomych oraz współpracowników „Zuck jest bardzo pewnym siebie przywódcą. Jest bystry, nieustępliwy i pracowity. W głębi duszy jest romantykiem, miłośnikiem Taylor Swift, sam zaprojektował obrączkę ślubną dla swojej żony. (…) Jest też zapaleńcem na punkcie zawodowego i osobistego rozwoju. (…) Chłonie wiedzę jak gąbka i jest ciekawski z natury. Przyznaje się, kiedy czegoś nie wie, nie boi się zadawać trudnych pytań – „dlaczego” jest jego ulubionym”.

Zuck2

W książce Myśl jak Zuck. Pięć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga - genialnego założyciela Facebooka znajdziesz nie tylko zasady, które zdecydowały o udanym starcie i rozwoju Facebooka, ale również reguły biznesowe najbardziej uznanych i innowacyjnych firm na świecie, jak m.in. Johnson&Johnson, Apple, Zappos, Hewlett-Packard czy Walt Disney Company.

A specjalnie dla Ciebie wyciągnąłem 3 największe sekrety biznesowe Marka Zuckerberga:

  1. PASJA - „jeśli naprawdę w coś wierzysz, nic nie stanie Ci na drodze do ziszczenia Twojej wizji. Pasja jest cienką granicą, oddzielającą sukces od porażki. (…) Nie trzeba być geniuszem, żeby stworzyć coś wyjątkowego. Czasami inicjatorami rzeczywistych zmian są zupełnie przeciętni ludzie, a to dlatego, że są gotowi wprowadzić swoje pasje w życie. Są gotowi popełniać błędy i zaryzykować wszystko. Są gotowi przeżyć porażki, podnieść się i próbować dalej. Zuckerberg jest jedną z tych osób, dla której pieniądze nie są najważniejsze. (…) Nie szuka poklasku, ma pasję i wizję i jest skory do poświęceń, żeby tylko swoją wizję ziścić”. Jak sam deklaruje: Nie wymyślamy usług, żeby zarabiać, zarabiamy, żeby wymyślać lepsze usługi.
  2. CEL - „podobnie jak DNA dla ludzkiego ciała, celowość powinna być podstawą, kodem genetycznym przedsiębiorstwa, a wszelkie działania przedsiębiorstwa powinny autentycznie ją wyrażać. (…) Za długoterminową lojalność klientów (a tym samym za długofalowy sukces firmy) nie odpowiada konkretny produkt czy promocja, ale rzeczywiste przekonanie klientów, które wiąże ich z Twoją firmą i sprawia, że utożsamiają się z jej misją. (...) Celem Forda było, żeby autostrady stanęły otworem przed każdym, Walta Disneya, żeby dać wszystkim dzieciom radość, Starbucksa, żeby zbliżyć ludzi do siebie, a Facebooka, aby sprawić, by świat stał się bardziej otwarty i powiązany. (…) Ludzie nie kupują tego, co robisz, lecz dlaczego to robisz”.
  3. LUDZIE - jak twierdzi sam Zuckerberg: „Facebook całkowicie zawdzięcza swój sukces zespołowi, który stworzyliśmy. (…) Jak to osiągnąć? Trzeba dopilnować, by każdy nowy pracownik był naprawdę wyjątkowy. (…) Właściwi ludzie to ci, którzy podzielają Twoje przekonania, żyją w zgodzie z Twoimi wartościami i dążą do osiągnięcia Twojego celu. Zwracają uwagę na nadciągające zmiany, które sam przeoczyłeś i kierują Twój wzrok we właściwą stronę. To ci, którzy będą trwać przy Tobie w trudnych czasach i zawsze dawać z siebie wszystko. (…) Przy zatrudnianiu patrz na nastawienie kandydata. Umiejętności można wyuczyć, pasji nie. (…) Twoi pracownicy są Twoją marką. Każdy z nich jest jej twarzą, najlepszym ambasadorem i marketerem”.

Pasja, cel i ludzie stanowią fundament działalności biznesowej Marka Zuckerberga. Ich dopełnieniem są innowacyjny produkt oraz zaufani partnerzy, o których więcej dowiesz się sięgając po książkę.

Jeśli oczekujesz od swojego życia zawodowego czegoś więcej niż etatu, pragniesz stworzyć coś o trwałej wartości, niezależnie od tego czy pracujesz samodzielnie, czy w wielkiej firmie, to właśnie znalazłeś właściwy przewodnik.

„Nasza pasja nas określa, cel nas napędza, a nasze dzieła pokazują światu, w co wierzymy”.

Czytany 291 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 styczeń 2018 16:13
Popularne artykuły

Dołącz do mnie na Facebooku

W czym Ci mogę pomóc ?

Trening Mentalny dla dzieci

TRENING MENTALNY JUNIORÓW

Odkryj i rozwijaj w pełni swój potencjał.
Trening mentalny dla każdego

Trening mentalny dla każdego

Każdy dzień jest dobry na Twoją mentalną zmianę.

 

NEWSLETTER - Zapisz się, aby być na bieżąco z ofertą treningów mentalnych, książek z rozwoju osobistego oraz sporej dawki motywacji i inspiracji.
© 2018 FinansowaPasja.pl. All Rights Reserved. Designed By MoroStudio.eu