sobota, 11 listopad 2017 09:51

6 inspiracji zaczerpniętych z „13 prawd szczęśliwego życia” Łukasza Cybulskiego

Wiedziałem, że to będzie ważna dla mnie książka. Przelanie na papier tego, co siedzi we mnie od lat, to jedna z najważniejszych moich życiowych decyzji. (…) Nie wiem, ile masz lat, jakie sukcesy odniosłeś, jak masz na imię, ale chcę dać Ci prezent w postaci tej książki, prezent, który sam chciałbym otrzymać wiele lat temu…

Z planem na życie jest jak z przepisem na szarlotkę, każdy ma swój własny. Część z nas przepis dostała od rodziców, który przekazywany był z pokolenia na pokolenie. Mimo, że świat dookoła się zmienia, my niezmiennie stosujemy ten sam schemat, nie weryfikując, czy on nadal działa i czy może są lepsze, może bardziej „zdrowe” wersje naszego życia. Inni próbują upiec szarlotkę (przejść przez życie) na swój własny sposób, testując i ucząc się na własnych błędach. Nie pytają, nie szukają, tylko wchodzą bez zastanowienia w coś, czego nie znają. Zaczynają działać i szybko ponoszą porażkę, otrzymując zakalec. Jest również grupa osób, która czerpie inspiracje i korzysta ze wskazówek osób, które już osiągnęły to, o czym oni właśnie marzą i do czego dążą. Dla mnie najlepszym nauczycielem jest książka, zwłaszcza napisana przez praktyków życia, zawierająca zdobywaną przez lata wiedzę. To czemu oni poświęcili dużą część swojego życia, masz już zapisane na stronach książek. Twoim zadaniem jest powtarzanie najlepszych praktyk i doświadczeń Twoich idoli. Słuchaj przy tym swojego wewnętrznego głosu, ale cierpliwie i wytrwale wdrażaj podawane wskazówki, bo pamiętaj, że w życiu nie masz być profesorem, ale praktykiem.

Łukasz cybulski foto

Źródło: www.facebook.com/lukaszcybulskimowcamotywacyjny

Możesz zadawać sobie teraz pytanie, czym się różni debiutancka książka Łukasza Cybulskiego „13 prawd szczęśliwego życia” od pozostałych książek z rozwoju osobistego. Pierwszy powód masz powyżej. Drugi powód znajdziesz w wywiadzie przeprowadzonym z Łukaszem. To była dla mnie niezwykle wartościowa rozmowa, bo z osobą, od której bije nie tylko szczęście, ale również niesamowita pasja pomagania i zmieniania życia innych osób. Chcesz więcej powodów? Poniżej przygotowałem dla Ciebie 6 inspiracji zaczerpniętych z „13 prawd szczęśliwego życia”, które jeśli odważysz się zastosować, mogą totalnie zmienić Twoje życie:

  1. „Uśmiech jest kluczem, który otwiera drzwi do pięknego świata. (…) Jeśli masz mieć jakieś emocje, to wybieraj te dobre i radosne. Jeśli masz myśleć, to myśl pozytywnie. Jeśli masz być jakiś, to bądź uśmiechnięty. (…) Gdziekolwiek i z kimkolwiek jesteś, śmiej się i rozdawaj uśmiechy na lewo i prawo”.
  2. „Pracowitość i wytrwałość jest cechą ludzi sukcesu. (…) Nie zawsze opłacają się drogi na skróty. (…) Jesteś wynikiem swoich działań, sumą swojej pracy, którą wykonałeś do dnia dzisiejszego. (…) Weź życie za rogi, we własne ręce weź swój los i szczęście. Możesz wiele zmienić wytrwałą i konsekwentną pracą nad sobą”.
  3. „Zacznij planować i organizować swój czas. Codziennie masz do dyspozycji 86 400 sekund, które składają się na 24 godziny. (…) Ludzie sukcesu twierdzą, że kalendarz i plan porządkują życie. Pozwalają układać kroki, zakotwiczać marzenia i cele w odpowiednim miejscu i czasie”.
  4. „Gdy zacząłem bardziej poznawać strach, zrozumiałem, że jest on moim sprzymierzeńcem. On zawsze mi mówi, że robię coś bardzo ważnego. (…) Jeśli nie odczuwasz lęku, nie rozwijasz się. Więc bój się nie bać”.
  5. „Jesteś w pracy – daj z siebie 100%. (…) Bawisz się z dzieckiem. Bądź z nim na 100%. (…) Kiedy odpoczywasz, to odpoczywaj na 100%. (…) Cokolwiek robisz, pamiętaj o zasadzie 100%. Będziesz zaskoczony efektami, jakie osiągniesz, wprowadzając tylko tą jedną technikę”.
  6. „Entuzjazm jest (…) Twoją siłą i czymś niezbędnym w drodze po sukces. (…) Entuzjazm masz w sobie, musisz go tylko wydobyć. (…) Uważasz, że nie wypada się uśmiechać i cieszyć z życia? Boisz się, że będą się na Ciebie dziwnie patrzyli? Miej to w dupie! Ciesz się życiem, pielęgnuj entuzjazm”.

W życiu masz zawsze dwie opcje. Możesz pozwolić, aby życie kierowało Tobą, albo wziąć je w swoje ręce i kreować je na własnych zasadach. Zapraszam Cię gorąco do przeczytania książki Łukasza, w której bez wątpienia odnajdziesz swój przepis na najlepszą szarlotkę życia. I może podobnie jak Łukasz, sam napiszesz swoją własną książkę, własny przepis na szczęście, który będzie drogowskazem dla innych oraz będzie inspirować następne pokolenia.

Zapraszam Cię również do wywiadu z Łukaszem, w którym dowiesz się, skąd wziął się tytuł książki, jaki jest osobisty przepis Łukasza na szczęście oraz czy łatwo napisać własną książkę.

Czytany 593 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 styczeń 2018 23:01
Popularne artykuły

Dołącz do mnie na Facebooku

W czym Ci mogę pomóc ?

Trening Mentalny dla dzieci

TRENING MENTALNY JUNIORÓW

Odkryj i rozwijaj w pełni swój potencjał.
Trening mentalny dla każdego

Trening mentalny dla każdego

Każdy dzień jest dobry na Twoją mentalną zmianę.

 

NEWSLETTER - Zapisz się, aby być na bieżąco z ofertą treningów mentalnych, książek z rozwoju osobistego oraz sporej dawki motywacji i inspiracji.
© 2018 FinansowaPasja.pl. All Rights Reserved. Designed By MoroStudio.eu