Pewność siebie nie jest Ci dana raz na zawsze

Rodzisz się mistrzem pewności siebie. Jako dziecko nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Kiedy ucząc się chodzić upadasz, bez większego zastanowienia wstajesz i idziesz dalej. Jako dziecko jesteś ciekawy świata, pragniesz wszystko testować, wszystkiego doświadczać. Dlaczego? Ponieważ jako dziecko masz w sobie naturalną zdolność do rozwoju, a przy tym nie masz w głowie mentalnych blokad, że coś byłoby dla Ciebie niemożliwe.

Jednak życie, wychowanie, najpierw ze strony rodziców, potem nauczycieli, kontakt z rówieśnikami, nakładają na Ciebie (czy tego byś chciał czy nie) kolejne warstwy i kolejne ograniczające przekonania typu: „Nie jestem wystarczająco dobry”, „Nie nadaję się do tego”, „Nie będę się wychylał”. Znasz te myśli???

Jako junior, młody sportowiec uświadom sobie, że to totalne bzdury, które przez wiele lat powtarzane jak mantra, stały się Twoją tożsamością. Uwierzyłeś w nie, bo ktoś Ci kiedyś powiedział, że nie możesz. Bo ktoś Cię wyśmiał, kiedy Ci nie wyszło. Bo być może nie spotkałeś na swojej drodze osób, które w Ciebie uwierzyły i dały Ci mentalne wsparcie.

Dlatego jeżeli dzisiaj czujesz, że twoja pewność siebie nie pozwala Ci odważnie iść przez życie i w pełni rozwinąć swojego potencjału, to pamiętaj, że MOŻESZ TO ZMIENIĆ. Ponieważ pewność siebie nie jest Ci dana raz na zawsze. Pewność siebie - podobnie jak Twoja kondycja fizyczna - wymaga treningu. Aby być formie, być może biegasz, jeździsz na rowerze, pływasz, ćwiczysz na siłowni, trenujesz swoją dyscyplinę sportową. Tak samo jest z pewnością siebie – wymaga ona codziennych ćwiczeń.

Sposobów, aby ją trenować jest mnóstwo. Jednym z nich, który stosuję w trakcie warsztatów „MENTAL JUNIOR ACADEMY” (https://karolciborowski.pl/mental-junior-academy.html) jest sesja fotograficzna pewności siebie. Ponieważ zanim staniesz się osobą pewną siebie, zobacz że już tą osobą jesteś. Zanim staniesz się mistrzem, zobacz że tym mistrzem już jesteś. Stań w postawie, która już z sama z siebie da Ci mentalną siłę, podniesie poziom testosteronu i zacznie zmieniać Twój dialog wewnętrzny na: „Jestem wystarczająco dobry”, „Nadaję się do tego”, „Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych”, „Kto nie jak ja”.

Jeżeli do fotograficznej wizualizacji dodasz codzienne działania, zaczniesz poszerzać swoją strefę komfortu i pokazywać sobie, że możesz - to zaczniesz budować swoją pewność siebie. Pewność siebie, która tym razem będzie Twoja, zbudowana świadomie na twoich działaniach i myślach. Pewność siebie, której nikt Ci już nie odbierze. Pewność siebie, która pozwoli Ci odważniej iść przez życie i z pełną premedytacją sięgać po swoje, nawet najbardziej ambitne marzenia oraz cele.Trzymam za Ciebie kciuki Mistrzu !!!

Czytany 901 razy