Dlaczego trening mentalny jest tak ważny w sporcie?

Obecnie dyscypliny sportowe są coraz szybsze, coraz bardziej wymagające, a sportowcy coraz częściej sięgają do granic swoich możliwości. Umiejętności techniczne i motoryczne są ważne, ale dzisiaj nie są już wystarczające.

Dzisiaj wielu sportowców jest mistrzami treningów, ale kiedy wychodzą na swoją sportową scenę, kiedy pojawiają się oczekiwania, presja, to stres, zamiast ich mobilizować, paraliżuje. Zamiast pchać do działania, zatrzymuje w miejscu, nie pozwalając w pełni pokazać sportowych umiejętności.


Dzisiaj nie jest już wyczynem raz wygrać zawody czy raz stanąć na podium. Mistrzostwo w sporcie polega na tym, aby zrobić to jeszcze raz, jeszcze raz i jeszcze raz. Mistrzostwo w sporcie to zachowanie powtarzalności i utrzymanie wysokiego poziomu przez dłuższy czas.

Najlepsi sportowcy, których dzisiaj podziwiamy – jak na przykład piłkarz Robert Lewandowski, tenisistka Iga Świątek czy lekkoatletka Anita Włodarczyk - to profesjonalni sportowcy. Zadbali nie tylko o technikę, motorykę, dietę, odpowiednią regenerację, ale także o swój mentalny rozwój. Dzisiaj, o ich przewadze i kolejnych sukcesach, decyduje mentalność sportowego mistrza. Mentalność, na którą postawili i którą trenowali przez ostatnie lata, aby stać się mistrzem w swojej dyscyplinie.
Karol Ciborowski z Piłkarzem
Image
Image

Z KIM WSPÓŁPRACUJĘ

Z ambitnymi sportowcami w wieku 12+, których cechuje zarówno ogromna pasja, jak i jeszcze większa chęć do pracy nad sobą. Ze sportowcami, którzy mają ogromne marzenia i są gotowi trenować, jak nikt inny. Moim celem jest sprawić, aby sportowiec stał się nie dobry, ale jak najlepszy w swojej dyscyplinie. Jako trener mentalny wymagam wiele, nie zadowalam się półśrodkami, pracując z zawodnikiem do pełnej satysfakcji. Jeżeli, sportowcu, jesteś gotów na mentalne zmiany, to zapraszam Cię do kontaktu.

#wspieramNAJlepszych

Image