Jenson Button - 7 tajemnic sukcesu brytyjskiego mistrza Formuły 1

„Oto opowieść o moim życiu i wszystkim, czego jeszcze o mnie nie wiecie: o zmaganiach, rozterkach, radościach, obawach i łzach, o dobrych i złych chwilach… (…) Oto historia mojego życia – życia kierowcy wyścigowego, ale przede wszystkim człowieka z krwi i kości”. Co sprawiło, że z chłopaka, który czuł stres już na samą myśl o pójściu do szkoły, który szukał akceptacji ze strony rówieśników, wyrósł na jednego z najlepszych kierowców swojego pokolenia, który w 2009 r. został mistrzem, a w 2011 r. wicemistrzem świata w Formule 1? Poznajcie 7 tajemnic sukcesu Jensona Buttona - brytyjskiego kierowcy wyścigowego:

1. MIAŁEM WIELKIE MARZENIE - „kiedy byłem dzieckiem, wszyscy kierowcy F1 byli moimi bożyszczami. Tak jak każdy mały chłopiec zafascynowany Formułą 1, podziwiałem ich i marzyłem o tym, by stać się jednym z nich”.

2. SWOJĄ PASJĘ ODKRYŁEM BARDZO WCZEŚNIE - „swoje pierwsze kroki na drodze do mojej kariery kierowcy wyścigowego rozpocząłem już w wieku 7 lat, kiedy od rodziców dostałem motorower Yamaha z silniczkiem o pojemności 50 cm3". W wieku 8 lat przyszedł czas na gokarty, potem wyścigi w Formule Ford, a następnie w Formule 3".

3. MIAŁEM MENTORA I OGROMNE WSPARCIE TATY - „tata nauczył mnie podstaw kartingu, które są tak naprawdę podstawami rzemiosła każdego wyścigowego kierowcy. Był i zawsze pozostanie moim pierwszym mentorem. (…) To tata wyznaczył ścieżkę mojej kariery, pokazał mi że warto ciężko pracować, warto być w czymś najlepszym”.

4. CHCIAŁEM BYĆ NUMEREM JEDEN - „bez woli zwycięstwa nie można nic osiągnąć. Musicie mieć w sobie pragnienie bycia lepszym od innych i udowadniania tego na torze. (…) Przez całe życie zawsze staram się dotrzeć do granic możliwości każdego pojazdu, jaki mam okazję prowadzić”.

5. MÓJ NATURALNY TALENT POŁĄCZYŁEM Z CIĘŻKĄ PRACĄ - „wszystko, co udało mi się osiągnąć, zawdzięczam talentowi i harówce. (…) Nawet największy talent nie wystarczy do tego, by być najszybszym na torze. Wrodzony talent sprawia, że nie trzeba tak ciężko pracować jak inni, ale nie oznacza, że w ogóle można zaniechać pracy. (…) Wiedziałem, że talent trzeba stale szlifować ciężką pracą, trzeba stale doskonalić swoje wyścigowe rzemiosło”.

6. BOLID TO PODSTAWA - „żaden kierowca F1, bez względu na swoje umiejętności, nie jest w stanie wygrywać wyścigów w słabym samochodzie. Nie dokonałbym tego ani ja, ani Lewis, ani nawet Ayrton Senna”. Jenson Button sięgnął po mistrzostwo świata w dużej mierze dzięki bardzo dobrze opracowanemu bolidowi, przygotowanemu przez zespół Brawn GP.

7. BYŁEM CIERPLIWY - „w Formule 1 spędziłem siedemnaście lat – przez ten czas wziąłem udział w 309 wyścigach i miałem okazję poznać blaski, jak i cienie tego sportu. (…) A na sam tytuł mistrza świata czekałem 9 lat - 169 wyścigów”.

  „Dostałem się do F1, wygrałem wiele wyścigów, zdobyłem mistrzostwo świata i zapewniłem sobie miejsce wśród innych mistrzów. Mój apetyt został zaspokojony”. Pełną historię Jensona Buttona poznasz czytając jego autobiografię „Życie na maksa”, z której zaczerpnięte zostały powyższe cytaty. Gorąco polecam !!!

Czytany 1618 razy